Jamal Crawford (@JCrossover 20 Nisan 2020)

Öfkeli ve sert bir Jordan liderliğindeki Bulls, nihayet 1990’da Detroit’i devirdi.

Ürdün’ün saatlerce isiah thomas röportajlarını izleyeceğim pic.twitter.com/I1TgqTM5ew

– whitney medworth (@its_whitney) 27 Nisan 2020

Bu üç ardışık elemelerin ve Bad Boys’un ellerindeki yenilgilerin ardından Jordan ve Bulls’un geri kalanı, kazanmayı umarak kaslarını güçlendirdi. "ağrıyı yönetmek" nedeniyle zorbalığa uğramak ve itilmek yerine Detroit’te "Ürdün kuralları."

İşe yaradı. Bulls, 1990’da Jordan’la birlikte kazanacakları altı şampiyonluktan oluşan ilk şampiyonluğuna giden yolda başarılı oldu. Ama o Pistons takımları olmasaydı, Jordan’ın basketbol efsanesinin şampiyonluk kazanan Jordan’ı olmayacağına dair küçük bir ihtimal var.

Acı iyileşir, piliçler yara açar, Jordan’ın Thomas’a olan nefreti sonsuza kadar sürer.

pazar günleri bölümleri "Son Dans" Bulls hakkında pek çok yer kapladı, ancak odakların çoğu 80’lerin sonlarındaki birkaç Chicago-Detroit serisindeydi. Takımların Doğu Konferansı Finalleri’ndeki 1991 toplantısında, Detroit’in Bulls onları süpürüp kendi hanedanlıklarını başlatmadan önce iki düz başlıkla NBA Finallerine üç düz yolculuktan çıktığını gördü.

Bu rekabet, belgeselde Michael Jordan ve Isiah Thomas arasındaki birkaç önemli anda örneklendi. İkisi kendi takımları için kilit oyunculardı ve en büyük an, Pistons’ın Chicago’nun süpürmesinden sonra sahayı el sıkışmadan terk etmesiydi. Thomas, belgeseldeki hareketi açıklamaya ve rasyonelleştirmeye çalıştı, ancak Jordan’ın hiçbiri yoktu.

Michael Jordan Bu Güne Kadar Isaiah Thomas’tan Hala Duymuyor 😂😂 pic.twitter.com/sATyVZkHh9

— E-TRAYDE (@ETRAYDE) 27 Nisan 2020

DAHA: Isaiah Thomas, kendisinin Isiah Thomas olduğunu düşünen ‘The Last Dance’ izleyicilerinden nefret alıyor

"Bana istediğin her şeyi gösterebilirsin. Onun bir delik olmadığına beni ikna etmenin hiçbir yolu yok." dedi Ürdün.

Yani ikisi yakın zamanda dostane şartlarda olmayacak. Ama görünüşe göre, gerçek sığır, sahaya ayak basmadan çok önce başladı. Eski Pistons oyuncusu John Salley’e göre Thomas’ın Jordan ile olan tüm sorunu, Thomas’ın Chicago’lu yeğeninin etrafında bir Michael Jordan Bulls forması giymesiyle başladı:

John Salley, Isiah Thomas/Michael Jordan sığır etinin, Isiah memleketi Chicago’ya geri döndüğünde ve yeğeninin Michael Jordan forması giydiğini gördüğünde başladığını söyledi.(🎥 VladTV) pic.twitter.com/IISL5V7laS

— NBA Central (@TheNBACentral) 27 Nisan 2020

“Isiah eve gidiyor ve yeğeni bir Bulls forması giyiyor, bir Michael Jordan Bulls forması. “Hey, ne yapıyorsun?” dedi. “Chicago’dayız. Bu benim takımım.’ Bu onun yeğeni. Büyük Isiah Thomas’ın Detroit için oynadığını gerçekten anlamadı, onu giymiyoruz. Bunu giyiyoruz. “Ama ben Chicago’luyum. Bull hareketinden soğudum.’ Isiah buna kızmıştı. Kişisel olarak Michael’a değil. Beyninde, ‘Bu adama karşı ne zaman oynasam, yeğenim giymen gereken formanın bu olduğunu görsün diye kaçmaya çalışacağım.’ Asla Michael’da.

DAHA: ‘Son Dans’ tepkileri: Michael Jordan belgeselinin ikinci gecesinden en iyi anlar

Bütün bu kan davası bir formayla mı başladı?

Bunların zamanın en büyük oyuncularından ve takımlarından ikisi olduğunu boşverin. Her şey eski moda bir aile rekabetine bağlı.

Aile: Onlarla yaşayamazsınız, yeğeniniz formasını giymeden en büyük rakibinizle oynayamazsınız.

Yıllarca, Bulls’un 1997-98 şampiyonluk sezonunun kamera arkası görüntüleri bir kasada bekledi. Bir film ekibine, o yıl hanedan dağılmadan önce ikinci bir üçlü turbayı kovaladığı için ekibi takip etmesi için eşi görülmemiş bir erişim izni verildi, ancak bu son çalışmadan çekilen hiçbir şey, birçok fırsatı kaçıran Michael Jordan’ın izni olmadan kullanılamazdı. basketboldan emekli olduktan sonra görüntüleri kullanmak için.

Şimdi "Son Dans" ESPN’de Pazar gecesi prömiyeri yapılacak, bir adımın sonunda Jordan’ın ilgisini çektiği açık. Peki fikrini ne değiştirdi? Merakla beklenen bu belgesel dizisinin gelişi için kime teşekkür etmeliyiz?

Allen Iverson’ın biraz övgüyü hak ettiği ortaya çıktı.

DAHA: Çıkış tarihi, ESPN’ler için TV programı "Son Dans"

"Son Dans" Yapımcı Mike Tollin, ESPN’den Ramona Shelburne’e Haziran 2016’da Ürdün ile konuştuğunu söyledi – aynı gün LeBron James ve Cavaliers, Cleveland sokaklarında bir geçit töreniyle inanılmaz NBA Finalleri geri dönüşlerini kutluyorlardı – ve onu vermeye ikna etmek için nadir bir fırsata sahiplerdi. onun kutsaması ve belgesele katılması.

Sunumun bir kısmı, Tollin ve şirketi Mandalay Sports Media için yapım kredilerinin bir listesini içeriyordu. Özellikle bir başlığın mükemmel yakın olduğu kanıtlandı: 2014 belgeseli "Iverson."

Shelburne’den:

40 hot slot

"Yani Kareem [Abdul-Jabbar] var, Hank Aaron var, ‘Varsity Blues’ var, ‘Koç Carter’ var vesaire," dedi Tollin. "Aslında hepsine bakıyor ve sağ alt köşede ‘Iverson’ yazıyor. ‘Bunu sen mi yaptın?’ diyor."​

Tollin cevap vermedi. Jordan soruyu tekrarladı.​

Tollin bunun kendisi için mi yoksa aleyhine mi olacağını merak etti. Cavaliers’ın o sabahki şampiyonluk geçit törenindeki zamanlama gibi, bunu bilmek imkansızdı.​

Tollin temkinli bir şekilde mırıldandı, "Evet."

Jordan gözlüğünü çıkardı, baktı ve dedi ki, "O şeyi üç kez izledim. Beni ağlattı. O küçük adamı sev."

Sonra masanın etrafında yürüdü, elini uzattı ve dedi ki, "Hadi yapalım."

Tollin, Philadelphia’daki 94WIP Sports Radio ile yaptığı röportajda aynı hikayeyi paylaştı ve şunları ekledi: "Iverson" olarak görev yaptı "bir nevi klişe."

Jordan başlangıçta görüntüleri yayınlamakta tereddüt etti çünkü bunun kamuoyundaki imajını olumsuz etkileyeceğinden korkuyordu, ancak Tollin bu endişeleri hafifletmeyi başardı.

"Michael’ın bunca yıldır diziyi yapmak istemediğini düşünmemin nedeni, bir kerelik bir belgede, onun kötü davranışlarını görmeniz ve ‘Ne pislik’ diyebilmenizdi." Tollin, 94WIP Sports Radio’ya söyledi. "10 bölümlük bir dizide, karakter arkının oynandığını görüyorsunuz. Motivasyonunu görüyorsunuz, niyetini görüyorsunuz, sonunda nasıl işe yaradığını görüyorsunuz. Balonu patlatmaktan nefret ettiğimi söylemeliyim ama benim için o, derinden umursayan, yoğun, duygusal ve bize karşı gerçekten dürüst olan harika bir adam.

"Sanırım Michael Jordan’da daha önce hiç görmediğiniz bir samimiyet görüyorsunuz."

Iverson olmasaydı Jordan’ın bu tarafını göremezdik, ancak sürece dahil olan tek önemli figür o değildi. Arka planın tamamı için Shelburne’ün ESPN’deki makalesine göz atın. 

Pazar gecesi hayat iki saat boyunca normal geliyordu. Dünyanın dört bir yanından insanlar dizinin ilk iki bölümünü izlediler. "Son Dans," ESPN’nin Michael Jordan ve 90’ların büyüleyici Chicago Bulls’u için neyin doğru (ve yanlış) gittiğiyle ilgili 10 bölümlük belgeseli. 

Serinin başlangıcında, Michael Jordan ve Scottie Pippen’in erken yükselişi ve Bulls GM Jerry Krause’un isteyip de alamadığı kredi gibi birkaç odak noktası vardı. Sadece taraftarlar değil, aktif NBA oyuncuları da uyum sağladı.

İşte NBA’deki oyuncuların tepkilerinden bazıları.

Scottie Pippen’ın NBA’in en yüksek ücretli 122. oyuncusu olması tartışmaları alevlendirdi

Başka bir gezegenden Mike lol… #TheLastDance … Pip bir mf gibi uyudu çok smh

— Damian Lillard (@Dame_Lillard) 20 Nisan 2020

“Yazımı sikmeyeceğim” 🤣🤣🤣🤣 #Son Dans

– CJ McCollum (@CJMcCollum) 20 Nisan 2020

MJ & Pippen birbirleri için inşa edildi #TheLastDance pic.twitter.com/V9KkrOFYmA

— Enes Kanter (@EnesKanter) 20 Nisan 2020

Adamım Scottie bir çantayı hak etti #TheLastDance

– CJ McCollum (@CJMcCollum) 20 Nisan 2020

Scottie’nin hak ettiği saygıyı görmesine sevindim, o bir canavardı #TheLastDance

— Tristan Thompson (@RealTristan13) 20 Nisan 2020

Scottie’nin ayakkabılarını başka kim büyüttü???

– Kevin Love (@kevinlove) 20 Nisan 2020

Oyuncular, Jordan’ın inanılmaz yeteneğini takdir ediyor

Son dansa ilk tepki.. MJ 5.’den sonra podyumda ve ona bu Q’ları soruyorlar 🧐

— Alex Caruso (@ACFresh21) 20 Nisan 2020

Bu MJ belgesi >

— Tristan Thompson (@RealTristan13) 20 Nisan 2020

MJ’i kesen koç olduğunu hayal et 😂🤦🏾‍♂️ #TheLastDance

— Mo Bamba (@TheRealMoBamba) 20 Nisan 2020

#TheLastDance … Mike gerçekten farklıydı

— Damian Lillard (@Dame_Lillard) 20 Nisan 2020

Magic ile birlikte basketbolu kurtarmaya yardım eden BÜYÜK Larry efsanesi şöyle dedi: " Michael Jordan kılığında Tanrı’ydı" bunu bir düşün… 🤔🤔😳🤣

– 🏁 Jamal Crawford (@JCrossover) 20 Nisan 2020

Karantinanın en güzel 2 saati…. #TheLastDance

– Tobias Harris (@tobias31) 20 Nisan 2020

İki saat sonra oyuncular daha fazlası için hazırdı

Artık o #TheLastDance @espn’den mi kaldınız?? pic.twitter.com/Y1ciItAvhO

– Tobias Harris (@tobias31) 20 Nisan 2020

@espn İNSANLARIN BUNA İHTİYACI VAR!! 🙌🏾🙌🏾

– Eric Paschall (@epaschall) 20 Nisan 2020

Ve bu sadece 2. bölüm 👀

— Donovan Mitchell (@spidadmitchell) 20 Nisan 2020

Adam MJ’de vardı! O “BT”ye sahipti. O KEÇİ olarak seçildi

— DWade (@DwyaneWade) 20 Nisan 2020

Steelers’ın geniş alıcısı JuJu Smith-Schuster, geçen hafta Cleveland’daki kaybından önce Browns’ın logosunda dans etmemiş olabilir, ancak yine de onlara Pazar gecesi vahşi kart oyunundan önce ilan tahtası materyali vermeyi başardı.

Pittsburgh’u bu sezon 97 galibiyetle yöneten 24 yaşındaki oyuncuya Perşembe günü bu Browns takımının önceki yıllardan farklı bir havası olup olmadığı soruldu. Smith-Schuster’ın NFL’ye 2017’de Cleveland’ın 0-16’yı bitirmesiyle girdiği düşünülürse, cevap bariz görünüyordu. 2020 grubu aslında birkaç kez kazandı.

NFL PLAYOFF SEÇİMLERİ: Direkt | yayılmaya karşı

Ama gerçek AFC Kuzey tarzında, Smith-Schuster bir bölüm rakibi hakkında övgü dolu bir şey söylemeyi reddetti.

"Sanırım onlar hâlâ her yıl oynadığım Browns takımı." Smith-Schuster söyledi. "Bence isimsizler, gri yüzler. Evet, takımlarında birkaç iyi oyuncu var ama günün sonunda, bilmiyorum. Browns, Browns’tır. … İyi bir takımlar, ancak bu Pazar onlarla tekrar oynadığımız için mutluyum."

Video kanıtı. “İyi bir takımlar ama…" #Browns https://t.co/578KevTDyb pic.twitter.com/E1NPe9EKjl

— Jake Trotter (@Jake_Trotter) 8 Ocak 2021

İşte gerekli bağlam "isimsiz, gri yüzler" bölüm: Bu, Steelers koçu Mike Tomlin’in ortak ifadelerinden biridir. Eski Pittsburgh güvenliği Ryan Clark, ESPN.com’dan Brooke Pryor’a şunları söyledi: "Tomlinizm" esasen Steelers’ın soyunma odası dışında kimseyi umursamadığı anlamına gelir çünkü "dışarı çıkarsak ve Pittsburgh Steelers, Pittsburgh Steelers’ın yapması gerekeni yaparsa, herkesi yeneriz."

Yine de, Smith-Schuster’in genel mesajı — "Browns, Browns’tır" olabildiğince küçümseyicidir — bazı tüyleri karıştırmış olabilir. Cleveland’ın lineback oyuncusu Mack Wilson, Smith-Schuster’in Twitter’daki yorumlarına yanıt verdi. 

pic.twitter.com/ZKaeZecC0q

— Mack Wilson (@5mackwilson1) 8 Ocak 2021

Browns ve Steelers arasındaki bir NFL playoff maçı her zaman ısıtılacaktı. Smith-Schuster biraz fazladan baharat attı.

Steelers vs. Browns, playoffları başlatmak için NFL’nin 2021 joker turuna güçlü bir sonuç vermeli.

Pittsburgh, Pazar akşamı 20:15’te Cleveland’ı konuk ediyor. NBC’de ET. Bu, Browns’ın 2002’den bu yana ilk playoff maçı ve yerini garantilemek için 17. Hafta’da Steelers’ı yendi. 

Bu eşleşmede birçok tekrar anı var. İlk olarak, Cleveland playoff’larda en son oynadığında Steelers’a karşı vahşi kart turundaydı. İkincisi, bu, Browns’ın 3 Ocak Pazar günü 24-22 kazanmasından sonraki 17. Hafta rövanşı. 

STEELERS vs. BROWNS PICKS: Yayılmaya karşı | Doğrudan tahminler

Bu takımlar birkaç hafta içinde ikinci kez eşleştiği için işler farklı olacak. Steelers, Ben Roethlisberger ve T.J. Watt. Büyük silahlar Pittsburgh için geri dönecek.

Cleveland için bu, Steelers’ı üzmek için Baker Mayfield’ın arkasında bir araya gelen Nick Chubb ve Kareem Hunt’ın iki başlı bir hücumu olacak. Browns’ın maç boyu başarısı, Myles Garrett ve Cleveland pas acelesine de bağlı olabilir ve Pittsburgh’un hızlı pas atağına rağmen Roethlisberger sorunlarına neden olabilir. 

Aşağıda, TV kanalları ve başlama saati de dahil olmak üzere Pazar günü Steelers vs. Browns’ı izlemek için ihtiyacınız olan tüm bilgiler bulunmaktadır.

DAHA FAZLA: FuboTV ile Steelers vs. Browns’ı canlı izleyin (7 günlük ücretsiz deneme)

Steelers vs Browns bugün hangi kanalda?

TV kanalı (ulusal): NBCTV kanalı (Pittsburgh): WPXITV kanalı (Cleveland): WKYCLive akışı: NBC Sports Uygulaması | fuboTV

NFL’nin joker turunu kapatmak için Steelers vs. Browns tam olarak oynayacak "Pazar Gecesi Futbolu" görüşmede Al Michaels (play-by-play) ve Cris Collinsworth (renkli) ile tedavi. 

NBC ayrıca Mike Tirico ve Tony Dungy tarafından çağrılan Buccaneers ve Washington arasındaki Cumartesi gecesi maçını da yayınladı.

Kanada’da Steelers-Browns oyunu, 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunan DAZN’de yayınlanabiliyor ve aynı zamanda TSN’de de yayınlanıyor.

Steelers – Browns başlama zamanı

Tarih: 10 Ocak Pazar Başlangıç ​​saati: 20:15 ET

Steelers vs. Browns, hafta sonunun son joker oyunu olacak. Sonuçlanmasından sonra, NFL’nin 2021 bölüm turu belirlenecek.

20:15 ET başlama saati ile aynı başlangıç ​​saati "Pazartesi Gecesi Futbolu" normalde sezon boyunca ve normalden beş dakika önce "Pazar Gecesi Futbolu" Başlangıç ​​saati.

NFL playoff programı: Joker kart turu

Aşağıda, TV kanalları ve canlı yayın bağlantılarıyla birlikte 2021 için tam NFL joker playoff programı yer almaktadır.

9 Ocak Cumartesi

Eşleştir Başlangıç ​​saati TV kanalı
Faturalarda Colts 13:05 ET CBS
Seahawks’ta Koçlar 16:40 ET Tilki
Washington’daki korsanlar  20:15 ET NBC

10 Ocak Pazar

Eşleştir Başlangıç ​​saati TV kanalı
Titanlardaki Kuzgunlar 13:05 ET ESPN/ABC
Azizler’deki Ayılar 16:40 ET CBS/Nickelodeon/Amazon Prime
Browns, Steelers’da 20:15 ET NBC

Steelers koçu Mike Tomlin’in söz vermesinden bir gün sonra "konuşma" JuJu Smith-Schuster ile TikTok dansları hakkında konuşurken, Pittsburgh’un geniş alıcısı oyun öncesi ritüeli hakkında bir güncelleme yaptı. 

“Kendimin ve takım arkadaşlarımın daha iyi olması için logolarda dans etmeyi bırakacağım." Smith-Schuster Çarşamba günü medyaya söyledi. "… Kimsenin dikkatini dağıtmak istemiyorum."

Smith-Schuster, son haftalarda rakibinin logosu üzerinde dans etmeyi ve videoyu TikTok hesabına ve 2,7 milyon takipçisine göndermeyi alışkanlık haline getirmişti. TikTok’ta yayınlanan ilk dans, Steelers kaybı öncesinde Buffalo’da 14. Haftadaydı ve Smith-Schuster, 15. Haftada Bengals’e kaybetmeden önce biraz daha dans etti. 

@juju

Steelers MNF ##fyp video kredisi: @chase

♬ Adderall (Corvette Corvette) – Popp Hunna

Hem Bonolar hem de Bengaller kendi galibiyetlerinden sonra bunun hakkında söylediği gibi, dans her iki haftada da fark edilmedi. Cincinnati güvenliği Vonn Bell, Pittsburgh’u oynamadan önce dansların "saygısız," ve sonra Bell, Pazartesi gecesi ortalığı karıştırmak için Smith-Schuster’ı patlattı.